دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

چهار نکته برای جلوگيری از درگيری لفظی

1- فريب نخوريد
گاهی مواقع روش طرف مقابل شما این است که شما را وارد بازی خود کرده و به عصبانيت بکشاند پيش از آن که وارد اين بازی شويد بدانيد که :
اگر فريب بخوريد بازنده خواهيد بود و شخص مورد نظر به دليل سهل انگاری شما پيروز می شود زيرا قربانی او اکنون براحتی اماج حملات پر خاش جويانه اوست . حتی اگر بتوانيد فوراً پاسخ او را بدهيد ، او به نبرد خود ادامه می دهد.آگاهانه بحث کنيد تا ناخواسته وارد بازی او نشويد . احساساتی عمل نکنيد تا بدين طريق او را وادار کنيد آنگونه که شما دوست داريد ، عمل کند.

2- از گفتن کلمه تو اجتناب کنيد
افراد وقتی از دست يکديگر عصبانی می شوند ، به راحتی يکديگر را « تو » خطاب می کنند جمالاتی که با تو شروع می شوند معمولاً محکوم کننده هستند « تو .... هستی» « تو..... کردی»« تو ....را گفتی» اين ها سيگنال هايی هستند که طرف مقابل را متهم کرده و او را وادار به دفاع از خود می کنند ، در نتيجه او موضع گيری کرده و مشت خود را برای دعوا گره می کند . به جای گفتن تو جملات را به سمت خودتان منعکس کنيد ، مثلاً از کلمات من يا ما استفاده نماييد .

3- با طرف مقابل همدردی کنيد
وقتی کسی کاری انجام می دهد که منجر به عصبانيت شما می شود ، سعی کنيد برای يک لحظه خودتان را جای او بگذاريد و جريان را از ديد او ببينيد . معمولاً وقتی کسی حتی به صورت غير عمدی در حق ما اشتباهی ميکند ما آن را به خودمان می گيريم .زمانی به عنوان کارمند در يک شرکت استخدام شدم . به دليل اشتباهات معمولی که که مرتکب می شدم ، رئيس اداره مرتباً با من درگير ميشد . به هر حال بايد اشتباه می کردم و درس می گرفتم . در يکی از بدترين مجادله های رئيس با من او جلوی همکاران بر سر من فريادکشيد . من به راحتی از او پرسيدم که آیا او در همان سال های ابتدايی آغاز به کار خود اشتباه کرده و چگونه مانع تکرار مجدد آن شده ؟ اين حرف من سريعاً لحن او را تغيير داد زيرا تا آن لحظه او مرا از ديد فردی با بيست سال تجربه کاری می ديد . من کاری کردم که اواين موقعييت را از ديد من ببيند و به اين طريق ، ديدگاه او را نسبت به اين موضوع تغيير دادم . بنابراين ابتدا سعی کنيد با طرف مقابل همدردی کنيد و ببينيد آيا منصفانه قضاوت کرده يا نه . اين کار را با دقت انجام دهيد و سپس به موضوع فيصله دهيد .

4- به جای مقابله به مثل به او آموزش دهيد
به جای پر خاشگری قاطع باشيد . البته خود قاطعيت نيز می تواند موجب نزاع بين افراد شود .قاطعيت به اين معنی است که هر دو طرف با رعايت ادب به يک نتيجه مشترک برسند ، طوری که هيچ کدام احساس نکنند که به زور جلوی عصبانيت خود را گرفته اند . اين کار با اين که منجر به خاتمه دعوا می شود اما مشکل اصلی را حل نمی کند زيرا هر چه قدر هم خونسرد باشيد احساسات بد شما نسبت به طرف مقابل هنوز از بين نرفته است .وقتی کسی به تندی از من انتقاد می کند ، مرا مورد سرزنش قرار داده يا از اخلاق من سو استفاده ميکند ، .... بهترژطن کار اين است که به او بگوييم حرف هايش چه احساسی در من به وجود می آورد .

فلسفه اين کار اين است که او ديگر برای شليک کردن به من هدف و بهانه ای ندارد . او از آزردگی من آگاه شده و معمولاًحساس تاسف يا گناه می کند .پس به طرف مقابلتان بگويد « حرف شما باعث شد » يا با حالتی معصومانه بپرسيد : « چرا با اين حرف مرا آزار دادی؟ » اگر در مقابل حملات آن ها مقاومت نمی کنيد و در عوض به آن ها آموزش می دهيد ، نشانه تسليم شدن يا عقب نشينی شما نست بلکه نشانه شخصيت مستحکم شما وتلاش شما برای راهنمايی کردن ديگران است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

پاني [ 1391-12-27 ]
اقاي دكتر اگه سبيلهاتونو بزنيد قيافه بهتري خواهيد داشت

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تهیه کتابساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولمقدمهافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک موز با شیرین بیانانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل اولماسک ژله ای ختمیایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو تربالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سل