دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

چهار نکته برای جلوگيری از درگيری لفظی

1- فريب نخوريد
گاهی مواقع روش طرف مقابل شما این است که شما را وارد بازی خود کرده و به عصبانيت بکشاند پيش از آن که وارد اين بازی شويد بدانيد که :
اگر فريب بخوريد بازنده خواهيد بود و شخص مورد نظر به دليل سهل انگاری شما پيروز می شود زيرا قربانی او اکنون براحتی اماج حملات پر خاش جويانه اوست . حتی اگر بتوانيد فوراً پاسخ او را بدهيد ، او به نبرد خود ادامه می دهد.آگاهانه بحث کنيد تا ناخواسته وارد بازی او نشويد . احساساتی عمل نکنيد تا بدين طريق او را وادار کنيد آنگونه که شما دوست داريد ، عمل کند.

2- از گفتن کلمه تو اجتناب کنيد
افراد وقتی از دست يکديگر عصبانی می شوند ، به راحتی يکديگر را « تو » خطاب می کنند جمالاتی که با تو شروع می شوند معمولاً محکوم کننده هستند « تو .... هستی» « تو..... کردی»« تو ....را گفتی» اين ها سيگنال هايی هستند که طرف مقابل را متهم کرده و او را وادار به دفاع از خود می کنند ، در نتيجه او موضع گيری کرده و مشت خود را برای دعوا گره می کند . به جای گفتن تو جملات را به سمت خودتان منعکس کنيد ، مثلاً از کلمات من يا ما استفاده نماييد .

3- با طرف مقابل همدردی کنيد
وقتی کسی کاری انجام می دهد که منجر به عصبانيت شما می شود ، سعی کنيد برای يک لحظه خودتان را جای او بگذاريد و جريان را از ديد او ببينيد . معمولاً وقتی کسی حتی به صورت غير عمدی در حق ما اشتباهی ميکند ما آن را به خودمان می گيريم .زمانی به عنوان کارمند در يک شرکت استخدام شدم . به دليل اشتباهات معمولی که که مرتکب می شدم ، رئيس اداره مرتباً با من درگير ميشد . به هر حال بايد اشتباه می کردم و درس می گرفتم . در يکی از بدترين مجادله های رئيس با من او جلوی همکاران بر سر من فريادکشيد . من به راحتی از او پرسيدم که آیا او در همان سال های ابتدايی آغاز به کار خود اشتباه کرده و چگونه مانع تکرار مجدد آن شده ؟ اين حرف من سريعاً لحن او را تغيير داد زيرا تا آن لحظه او مرا از ديد فردی با بيست سال تجربه کاری می ديد . من کاری کردم که اواين موقعييت را از ديد من ببيند و به اين طريق ، ديدگاه او را نسبت به اين موضوع تغيير دادم . بنابراين ابتدا سعی کنيد با طرف مقابل همدردی کنيد و ببينيد آيا منصفانه قضاوت کرده يا نه . اين کار را با دقت انجام دهيد و سپس به موضوع فيصله دهيد .

4- به جای مقابله به مثل به او آموزش دهيد
به جای پر خاشگری قاطع باشيد . البته خود قاطعيت نيز می تواند موجب نزاع بين افراد شود .قاطعيت به اين معنی است که هر دو طرف با رعايت ادب به يک نتيجه مشترک برسند ، طوری که هيچ کدام احساس نکنند که به زور جلوی عصبانيت خود را گرفته اند . اين کار با اين که منجر به خاتمه دعوا می شود اما مشکل اصلی را حل نمی کند زيرا هر چه قدر هم خونسرد باشيد احساسات بد شما نسبت به طرف مقابل هنوز از بين نرفته است .وقتی کسی به تندی از من انتقاد می کند ، مرا مورد سرزنش قرار داده يا از اخلاق من سو استفاده ميکند ، .... بهترژطن کار اين است که به او بگوييم حرف هايش چه احساسی در من به وجود می آورد .

فلسفه اين کار اين است که او ديگر برای شليک کردن به من هدف و بهانه ای ندارد . او از آزردگی من آگاه شده و معمولاًحساس تاسف يا گناه می کند .پس به طرف مقابلتان بگويد « حرف شما باعث شد » يا با حالتی معصومانه بپرسيد : « چرا با اين حرف مرا آزار دادی؟ » اگر در مقابل حملات آن ها مقاومت نمی کنيد و در عوض به آن ها آموزش می دهيد ، نشانه تسليم شدن يا عقب نشينی شما نست بلکه نشانه شخصيت مستحکم شما وتلاش شما برای راهنمايی کردن ديگران است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

پاني [ 1391-12-27 ]
اقاي دكتر اگه سبيلهاتونو بزنيد قيافه بهتري خواهيد داشت

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
داستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروش نوین ماساژ صورتفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش های جذب دیگرانفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش تثبیت وزنفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورترژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن سوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری ب