دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

مقدمه

بنام خدای بزرگ

مقدمه را با نام خدای بزرگی آغاز می کنم که به من توفیق داد که با وجود مشغله کاری زیاد این کتاب را آغاز و به پایان برسانم.

همه می دانیم چاقی و اضافه وزن که رنج بسیاری با خود دارد عمدتا حاصل کم تحرکی و مصرف غذاهای پرکالری و چاق کننده است. تبلیغات فراوان و کنترل نشده که افراد را تشویق به مصرف غذاهای آماده می کنند و نیز روش های آشپزی قدیمی که برای لذیذتر کردن غذاها انواع سس ها و افزودنی های چرب و شیرین را بکار می برند بر شدت این مشکل افزوده است. حل این معضل که به تهدیدی جدی برای سلامتی جامعه تبدیل شده است نیاز به تلاشی اصولی و همه جانبه دارد.

بدون شک آموزش تهیه غذاها به شیوه سالم و کم کالری کمک موثری در جهت حل مشکل چاقی و اضافه وزن است. به همین خاطر و بنا به درخواست رژیم گیرندگان گرامی، مجموعه "آموزش تهیه غذاهای رژیمی" با صرف ماه ها وقت و مطالعه منابع متعدد آشپزی و کتب تغذیه برای پیشگیری و درمان چاقی و اضافه وزن و اجرای رژیم های غذایی آماده شد. ( فهرست برخی از منابع مورد استفاده در پایان کتاب آورده شده است. )

در تالیف این مجموعه دستورالعمل پخت غذاها اصلاح و به نحوی تنظیم گردید که آماده سازی غذاها آسان و غذاها خوشمزه ، دلچسب ،کم کالری و حتی الامکان کم هزینه باشند .

مجموعه "آموزش تهیه غذاهای رژیمی" در دو کتاب مجزا تنظیم گردیده است :

کتاب اول- که هم اکنون آن را ملاحظه می کنید، خود دارای دو بخش است :

بخش اول، روش تهیه غذاها به شیوه کم کالری را شرح می دهد و بخش دوم به معرفی رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام می پردازد.

کتاب دوم- که بزودی آماده می شود نیز حاوی دو بخش است :

در بخش اول، روش تهیه رژیمی سایر غذاها شرح داده شده و در بخش دوم نمونه ای از رژیم های غذایی سلامتی و تناسب اندام را برای کاهش وزن آورده شده است.

این مجموعه امتیازات ویژه ای دارد ؛

نخست آنکه تهیه غذاها به شیوه ای آسان و قابل درک بیان شده است.

دیگر آنکه میزان انرژی غذاها با دقت زیاد محاسبه شده است؛ بنابراین بسادگی می توان فهمید با مصرف هر غذا، چه مقدار کالری وارد بدن می شود.

و بلاخره اینکه در پایان کتاب یک رژیم غذایی مناسب برای علاقه مندان به کاهش وزن ارائه شده است.

مطالعه و استفاده از مطالب این کتاب به سه گروه توصیه می شود :

1- کسانی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند.

2- آن ها که مایلند در وزن مناسب باقی بمانند.

3- افرادی که خواستار تغذیه صحیح و اصولی و برنامه مناسبی برای آشپزخانه خود هستند.

از آنجا که غذاخوردن تنها برای سیر شدن نیست بلکه تغذیه سالم عامل سلامتی و افزایش طول عمر نیز می باشد، این کتاب با خودداری از کاربرد مواد غذایی چاق کننده و افزودنی های زیانبار در تهیه غذاها، کتابی بسیار مناسب برای آشپزی خانواده هاست.

بیاد داشته باشیم کودکان ما نیز حق دارند با تغذیه مناسب خوب رشد کنند و قوی، بانشاط و تندرست باشند.

در پایان لازم می دانم مراتب قدردانی خود را از سرکار خانم نسرین بابایی مدیر محترم انتشارات آفتاب اندیشه که مسئولیت نشر کتاب بنده را پذیرفتند و جناب آقای اکبر احمدخواه مدیر گرامی چاپخانه ایران سروش که همیشه با مناعت طبع زحمت چاپ کتاب های بنده را قبول کرده اند، بعمل آورم.

همچنین باید از خانم ها؛ شهرزاد ریاحی و زهرا نوربخش که در گردآوری مطالب کتاب مرا یاری کردند نام برده و از خانم ریاحی بخاطر تلاش و پشتکار ایشان در تنظیم کالری غذاها و بازبینی کتاب و از خانم نوربخش که برای تایپ و ویرایش مطالب کتاب زحمت زیادی کشیدند تشکر کنم.

این کتاب هدیه سلامتی به کسانی است که دوستشان داریم و به آن ها اهمیت می دهیم.

بهمن محمدی

تابستان 87


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

خانم رفعتی [ 1391-05-02 ]
سلام خسته نباشید من میخواستم آدرس یا شماره تماس مطب شما رو داشته باشم اما پیدا نکردم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل اولماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دهمماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دومچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل دوازدهمچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکی