دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

روش تثبیت وزن

رژیم گیرنده گرامی پس از که مطالعه این مجموعه را به پایان رساندید رژیم غذایی خود را آغاز کنید تا هر چه زودتر به جمع افرادی که زمانی چاق بوده اما هم اکنون سالم و خوش اندام هستند بپیوندید .لازم است در پایان هر رژیم ، رژیم غذایی چدیدی دریافت کنید و اینکار را تا رسیدن به وزن سلامت يا دلخواه ادامه دهید . نكته : همانطور كه قبلا گفته شد تکرار رژیم غذایی هم خسته کننده است و هم سبب کند شدن و ایست وزن می شود .( قابل توجه رژیم گیرندگانی که شکایت دارند از این که دائما در رژیم هستند اما وزنشان کم نمی شود! )پس از رسیدن به وزن ایده آل یا وزن دلخواه لازم است وزن خود را تثبیت کنید. تثبیت وزن از افزایش مجدد وزن جلوگیری می کند .

نكته :
گاهی اوقات در دوران کاهش وزن مشکلاتی برای رژیم گیرندگان پیش می آید که موقتا نمی توانند رژیم خود را ادامه دهند. در این حالت نیز باید وزن خود را تثبیت کنند.

چگونه وزن خود را تثبیت کنیم ؟
برای تثبیت وزن رژیم غذایی ویژه ای وجود دارد. رژیم گیرندگان بصورت مکاتبه ای یا حضوری این رژیم را دریافت کرده و به مدت دو هفته اجرا می کنند .اندازه و مقدار غذاها در این رژیم بیشتر از رژیم کاهش وزن است که این مسئله منجر به ایست و توقف وزن رژیم گیرنده می شود.پس از تثبیت وزن دیگر نیازی به ادامه رژیم نیست و با غذاخوردن معمولی براحتي می توان وزن خود را كنترل كرده و از افزایش و کاهش آن چلوگیری نمود .

نكته :
اگر بطور ناگهانی مچبور به تثبیت وزن شدید به ترتیب زیر عمل کنید :
ابتدا خود را در یک ساعت مشخص با یک ترازوی مطمئن وزن کنید و بعد میزان غذای خود را بیست درصد افزایش دهید. سپس یک هفته بعد وزن خود را با همان ترازو و در همان ساعت کنترل کنید.اگر وزن تان ثابت مانده باشد دیگر نیاز به ادامه رژیم نیست. حالا می توانید بطور عادی غذا خورده و فقط اندازه غذاها را به همان شکل رعایت کنید.چنانچه وزن تان کم یا زیاد شده باشد باید مقدار غذاها را به همان نسبت کم یا زیاد کنید بطوریکه یک هفته بعد با کنترل مجدد وزن، وزن تان ثابت شده باشد . در صورت لزوم باز هم مقدار غذاها را کم و زیاد کنید تا بلاخره وزنتان تثبیت شود . حالا می توانید بطور عادی غذا خورده و فقط اندازه غذاها را به همان شکل رعایت کنید.

پس از تثبیت وزن ، برای حفظ وزن دلخواه :
1- غذا را در محیطی آرام میل کنید.
2- میوه و لبنیات برنامه غذایی خود را بطور کامل مصرف کنید.
3 در صورتی که برایتان ویتامین تجویز شده است، آن ها را بطور منظم مصرف کنید.
4- قند ، شکر ، خرما و سایر مواد قندی را در حد متعادل میل کنید.
5- از استرس بپرهیزید ، به حد کافی ورزش کنید و تحرک داشته باشید.
6- دو هفته یکبار وزن خود را کنترل و در صورت کاهش یا افزایش وزن، میزان غذای روزانه را کم یا زیاد کنید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

m [ 1392-12-27 ]
khob

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخوراک هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل پنجممقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالباخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهمفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین ه