دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

فصل چهارم

رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام

رژیم غذایی مناسب، همان رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام است. این رژیم مزایای زیادی دارد که به آن ها اشاره می کنیم.
این رژیم غذایی؛ همه گروه های غذایی و مواد مغذی را در خود دارد: انواع ویتامین ها، املاح و سایر مواد مغذی. اجرای آن آسان است و آن را می توان برای همة اعضای خانواده، اجرا کرد. انرژی کافی به بدن می رساند، گرسنگی هم ندارد، مناسب برای همة اعضای خانواده است و افراد لاغر و افراد چاق کودکان و بزرگسالان، همه می توانند از این رژیم غذایی استفاده کنند. این رژیم غذایی را برنامة غذایی خانوادة خود قرار دهید. این مسئله چند حسن دارد:
یکی اینکه، یک برنامه برای آینده به شما می دهد و دیگر نگران تهیه و انتخاب غذا نیستید.
دیگر اینکه این رژیم غذایی، از نظر میزان املاح ویتامین ها و مواد غذایی مورد نیاز، بسیار عالی و برای کلیه اعضای خانواده، خوب است.
این رژیم غذایی، شما را لاغر می کند ولی اگر فرد لاغری غذاهای آن را مصرف کند، لاغرتر نمی شود. آن شخص می تواند هر چقدر که مایل باشد از غذاها بخورد ولی شما طبق اندازه هایی که در رژیم غذایی به شما داده می شود، غذایتان را مصرف می کنید. این رژیم غذایی برای کودکان هم بسیار عالی است. فقط توجه داشته باشید کودکانی که در سن رشد هستند، باید میوه و لبنیات بیشتری مصرف کنند. این رژیم غذایی غذاهای خانگی دارد؛ غذاهای ایرانی و خارجی مرسوم که در سفره ها آورده می شود و مطابق با همة سلیقه هاست و طرز پخت آن ها آسان است. برای راحتی کار شما یک کتاب آشپزی آماده شده است. در این کتاب، تهیة غذاها به صورت کم کالری، خوشمزه و لاغر کننده، توضیح داده شده است.
رژیم غذایی سلامتی و تناسب اندام؛ انواع رژیم های غذایی برای افزایش وزن یا کاهش وزن و رشد کودکان و افزایش وزن یا کاهش وزن و حفظ وزن دلخواه در بزرگسالان را دارد. پس از رسیدن به وزن مناسب، وزن را تثبیت می کنیم. البته یادتان باشد که پس از تثبیت وزن، دیگر نیازی به ادامة رژیم نیست و شما می توانید معمولی غذا بخورید و وزن خودتان را کنترل نمایید.
رژیم های غذایی سلامتی و تناسب اندام، برای کودکان و بزرگسالان همچنین خانم های باردار و شیرده تهیه شده است. همچنین جهت افرادی که دارای بیماری های خاص؛ نظیر ناراحتی های گوارشی، بالا بودن قند خون و تری گلیسیرید و کلسترول خون هستند هم رژیم داریم. برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و بیماری های قلبی- عروقی نیز رژیم غذایی خاص داریم و همچنین جهت ایام روزه داری رژیم مناسبی تهیه گردیده است. در این رژیم های غذایی امکانات و شرایط دیگری هم در نظر گرفته شده که بعداً به شرح آن می پردازیم.
...

ادامه مطلب در کتاب راهنمای درمان چاقی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاهافصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل یازدهممقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجمفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2