دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

فصل پنجم

درمان ضعف در دوران رژیم

در این جا به بحثی می پردازیم که مشکل خیلی هاست و آن، ضعف در دوران رژیم است. پر اشتهایی، میل به خرده خواری، میل به خوردن چیزهای شیرین و ... دلایلی است که واقعا باعث می شود که انسان چاق شود. شخصی که ضعف دارد به خاطر ضعف به پرخوری روی می آورد، خرده خواری می کند و چیزهای شیرین می خورد و چاق می شود یا وقتی رژیم می گیرد، نمی تواند رژیمش را خوب ادامه دهد چون در حین رژیم، این مسئله تشدید می شود و به همین خاطر رژیم گیرنده باز هم مجددا به پرخوری و خوردن چیزهای شیرین و هله هوله، روی می آورد و رژیمش را خراب می کند. اما چه باید کرد؟ در اینجا لازم است توضیحی برایتان بدهم.
مشکلی که رژیم گیرندگان معمولا با آن رو به رو هستند و از آن شکایت دارند، این است که می گویند ما دوست داریم رژیم بگیریم و رژیم خود را خوب اجرا کنیم، دوست داریم همان طور که شما گفتید شش وعده غذایمان را بخوریم و حد فاصل وعده ها به غیر از آب چیزی نخوریم ولی مشکلی که داریم این است که به خرده خواری عادت کرده ایم. عادت کرده ایم که در طول روز چیزهای شیرین بخوریم، تنقلات بخوریم و دست خودمان نیست. یا این که وقتی می خواهیم رژیم بگیریم، احساس ضعف می کنیم و مجبور می شویم یک چیزی بخوریم. گاهی فشارمان می افتد، گاهی قندمان می افتد و مشکلات این چنینی داریم و این باعث می شود که رو بیاوریم به خرده خواری و یا چیزهای شیرین بخوریم، و رژیممان خراب می شود و واقعا نمی دانیم چه کار باید بکنیم.
من اینجا باید توضیحی برای همه بدهم و آن این است که واقعا علت ضعف، پر اشتهایی، خرده خواری و میل به خوردن چیزهای شیرین، پایین بودن قند خون نیست. شاید پایین بودن قند خون، یکی از دلایل کم تر شایع آن باشد اگر بخواهیم بگوییم چرا بعضی ها این مشکل را دارنند می توانیم آن را در 4 دلیل عمده خلاصه کنیم:
1- پایین بودن فشار خون
2- کم خونی
3- کمبود ویتامین ها
4- خرده خواری عادتی- عصبی
...

ادامه مطلب در کتاب راهنمای درمان چاقی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمقالاتقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمطالب خواندنیلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخوراک هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل پنجممقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیرژیم های غذاییفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزمین و انسانفصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 1فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن زندگینامه 2فصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسوپ هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـسالاد هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابساندویچ هافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالسایر غذاها