دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

فصل نهم

تثبیت وزن

همان طور که گفتیم؛ بعد از رسیدن به وزن دلخواه یا ایده آل، لازم است وزن خود را تثبیت کنید. گاهی مشکلاتی برای مراجعه کننده ها پیش می آید که نمی توانند رژیمشان را ادامه بدهند. در این حالت هم لازم است وزنشان را موقتاً تثبیت کنند و بعد هر وقت شرایط ادامة رژیم را داشتند، دوباره رژیم را شروع می کنند. توجه داشته باشید بعد از تثبیت وزن، دیگر نیازی به ادامة رژیم نیست و با غذا خوردن معمولی می توانید وزن خود را کنترل و از افزایش و کاهش آن جلوگیری کنید و این کار، آسان است.
روش تثبیت وزن
همان طور که گفتیم؛ تثبیت وزن خیلی ساده است. به شما یک رژیم کوتاه مدت برای تثبیت وزن می دهیم. آن رژیم غذایی را انجام می دهید و با آن وزن خودتان را تثبیت می کنید. چنانچه به ما دسترسی نداشته باشید، به شما روشی را یاد می دهم که با استفاده از آن وزن خود را تثبیت کنید. البته مسلما داشتن رژیم تثبیت کننده خیلی بهتر است؛ چون کالری آن بدقت محاسبه می شود و شما می توانید طبق آن غذا بخورید اما حالا فرض را بر این می گذاریم که برای شما شرایطی پیش بیاید که نتوانید به ما مراجعه کنید و رژیم تثبیت کننده را بگیرید. در این شرایط چه کار باید بکنید؟
روش کار به این شکل است که ابتدا خودتان را در یک ساعت مشخص و روی یک ترازوی مطمئن، وزن می کنید. یادتان باشد ترازوهای خانگی، معمولا دقت کمی دارند بنابراین اگر ترازوی خانگی استفاده می کنید ترازوی مطمئنی باشد و یا بیرون بر روی ترازوهای دیجیتال دقیق، خودتان را وزن کنید. بعد از آن غذای رژیمتان را 20% افزایش دهید. در همة وعده ها در طول روز و حالا 20% بیش از آن چیزی که غذا می خوردید، میل کنید. یک هفته بعد، مجددا خودتان را با همان ترازو و در همان ساعت وزن کنید. حالا اگر وزن شما ثابت مانده باشد، یعنی وزن شما تثبیت شده و دیگر نیازی به ادامة رژیم نیست و می توانید به طور عادی غذا بخورید. اندازة نان، برنج، میوه، لبنیات و خورش را طبق این رژیم رعایت کنید و به صورت معمولی غذا بخورید. پس اگر وزن تان ثابت شده باشد دیگر نیازی به ادامة آن رژیم نیست. به طور معمولی غذا می خورید و فقط اندازه ها را رعایت می کنید.
...

ادامه مطلب در کتاب راهنمای درمان چاقی


نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست سلامت روحیفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانحکایتفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخوراک هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بخورش هافصل پنجممقدمهآیا می دانید کهداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش نوین ماساژ صورتفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش های جذب دیگرانفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورتروش تثبیت وزنرژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن سوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسیفهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 2فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست روانشناسی 3