دکتر بهمن محمدی

تغذیه و رژیم درمانی


سخن روز

نظرات رژیم گیرندگان

تماس با ما

هشدار

آگاهی های لازم در مورد صورت

آگاهی لازم در مورد صورت
مشخص کردن و درک کردن یک یک اعضای صورت

هر گونه بحث بر روی اعضای صورت باید با تصوری که هر کس از صورت خود دارد انجام گیرد.به استناد به مجله selef سال 1994 85% خانم های آمریکایی اعتراف کردند که از وضعیت صورت خودشان خوششان نمی آید.حالا که آن نسل همگی پیرتر شده اند تصور کنید که اکنون چند درصد از آنها از وضعیت صورتشان راضی نخواهند بود.تصور ذهنی شما از خودتان چیست؟حقیقتا چگونه در مورد صورت خودتان قضاوت می کنید. مسلما شما به نگه داشتن ظاهر خودتان اهمیت می دهید به این دلیل که اکنون برای خواندن این کتاب وقت صرف می کنید. اگر شما هم مانند مشتری های من خواهان چهره ای جوان تر، زیباتر و شاداب تر هستید، امری بعید نیست.اما بگذارید به واقعیت بپردازیم. تعداد کمی از افراد هستند که ترکیب صورت آنها بی نقص است و معمولا اجزاء قشنگ در افراد نسبی می باشد. وراثت عامل اولیه کسب هر چه را که داریم است.هر چند که جراحی پلاستیک می تواند این اجزاء را تا حدودی تغییر دهد.ورزش صورت سعی بر بهتر نمودن ظاهر شما با متدی کاملا طبیعی داشته، متدی که در آن (ارتباط ذهن-عضله) بسیار مطرح است.
بسیار حائز اهمیت است که قبل از شروع این ورزش ها درکی از جزئیات صورت خود داشته باشید. شما ممکن است فکر کنید که صورت خود را خوب می شناسید.اما من می خواهم که شما از اجزاء خوب صورتتان همانند اجزاء عیب دار صورت خود آگاهی داشته باشید، و از همه می خواهم به عواملی که سبب شده تا نقایص اجزاء صورت شما نمایان تر شوند پی ببرید.هر چند می دانم که بررسی عیب های صورتتان و اینکه چگونه صورت شما پیر می شود خوشایند نیست ولی این تنها راه شروع می باشد. ستاره های سینما، مدل ها، خواننده ها، منسب داران تجارت و درباری ها همه از همین راه شروع کرده اند. اگر آنها توانسته اند با این مسئله روبرو شوند پس شما هم می توانید. اول بایستی صورت خودتان را درست قضاوت کنید در غیر این صورت مدیون خود هستید. شما به جای انتظار داشتن یک معجزه می توانید از راه منطقی برای بهبودی وضع صورتتان بکوشید.
اتفاقات روزمره کاملا بر روی ظاهر و سلامتی شما اثر می گذارند. بیایید بر روی عوامل محیطی فکر کنیم، اینکه شما در یک آب و هوای خشک و یا آب و هوای مرطوب و ا بری زندگی کنید می تواند اثر بسیار مضر و یا بسیار مفید داشته باشد. چنانچه مادری شاغل هستید و برنامه ای فشرده دارید بر روی صورت شما اثر می گذارد.آیا ورزش می کنید و یا ساعتی را برای کسب آرامش به خود اختصاص می دهید؟روحیات شما چگونه است. آیا تنهایید و بیش از اندازه در خود فرو می روید؟آیا تغذیه صحیح و یا خواب مرتبی دارید؟اگر شما مرتبا تحت فشارهای روزمره قرار بگیرید و ندانید که چگونه انرژی خود را باز یابید،این کاملا در صورت شما ظاهر می شود و پف آلودگی زیر چشم، رنگ پریدگی، چروک ها،خط های ناشی از اخم ها و شک های عصبی همه می توانند متاثر از عوامل بالا باشند.
خداوند بسیار داناست زیرا همزمان که پیر می شوید، بینایی چشمانتان کم شده تا نتوانید درست چروک های صورت خود را ببینید. ولی یک عکس نشان می دهد که واقعا چه اتفاقی دارد می افتد و چگونه به نظر می آیید. بهترین راه برای شروع این است که دو عکس از فاصله نزدیک از صورت شما گرفته شود یکی تمام رخ و دیگری نیم رخ. لطفا لبخند هم نزنید. این عکس ها به شما این فرصت را می دهد که صورت خود را حتی بهتر از دیدن در آینه ببینید و بتوانید با کار کردن بر روی عضلات صورتتان عیب های خود را بهبود بخشید.شما در حین انجام تمرینات پیشرفت خود را متوجه می شوید.
گرفتن این عکس ها در آینده برای برنامه شما بسیار مفید هستند. بعد از چند هفته که ورزش های روزانه را انجام دادید دو عکس مشابهه به همان حالت بگیرید و عکس های قبل و بعد از ورزش را با هم مقایسه کنید تا شاهد تغییرات چشمگیری که در صورت خود بوجود آورده اید باشید.
در عکس ها به بررسی صورت خود بپردازید.هر صورتی حتی یک نوزاد یک روزه هم خط هایی در صورتش دارد. بدون این خط ها صورت خالی از بیان هویت می شود. ولی شما دارای چه خط هایی در صورت هستید؟ نازک یا کلفت و در کجاها تجمع کرده اند. در نظر بگیرید که عادات حرکتی صورت شما بیشتر در کجای صورتتان اثر گذاشته اند.اگر شما هم مثل من سالها در معرض نور آفتاب قرار گرفته اید، احتمالا خط های ظریفی ناشی از آفتاب در صورت خود دارید.اگر وابسته به قهوه، چای و سودا هستید و بندرت آب را که سبب تصفیه سیستم درونی شما است می نوشید، احتمالا کیسه های در زیر چشم داشته و رنگ پریده اید. نوشیدن آب یکی از موثرترین راهها برای شفافیت بخشیدن و لطیف و رنگین کردن پوست می باشد.
احساسات شما می تواند اثر زیادی بر روی اجزاء صورت شما بگذارد. زمانیکه شما نگران چیزی هستید ممکن است ایجاد خط هایی در پیشانی و یا اطراف بینی خود کنید.برخی از مردم به گونه ای سوال می کنند که خط هایی بین ابروانشان تشکیل می شود، من این خطوط را (خط های نشانه سوال) می نامم. برخی از مردم از روی عادت چشم های خود را به هم فشار می دهند و کوچک می کنند که منجر به ایجاد خط هایی در اطراف چشم می شود. بسیاری از مردم فشارهای عصبی را در صورت خود انبار می کنند. آیا تا به حال خط های ناشی از فشارهای عصبی را دیده اید؟ بسیاری از مشتری های جوان من به علت جنجال های حرفه ای و مشغله زندگی به نظر عصبی و مشوش دیده می شوند. اگر شما هم صورتی این چنین دارید، ورزش صورت به شما کمک می کند تا سریعا این مسئله را رفع کنید.
هر چند شخصیت، روحیه و سطح انرژی شما بر چگونگی ظاهرتان اثر می گذارد ولی وراثت بزرگترین نقش را در ترکیب صورت و تشکیل ساختار استخوانی دارد. این پدیده جالبی است که صورت مردم به روش پدر و مادرشان پیر می شود و نحوه چروک شدن پوست صورت بین فرزندان و جد آنان تقریبا یکی است. مشتری های من گاهی می گفتند مثلا دهانم دارد مثل دهان مادرم می شود و یا چانه ام مثل چانه پدر بزرگم صاف می شود.اگر شما هم جزو این گروه هستید آرام باشید زیرا می توانید با ورزش کردن از نفش وراثت بصورت چشمگیری بکاهید ولی شرطش این است که ورزش ها را بصورت مداوم انجام دهید.
با دقت به عکس هایتان نگاه کرده، بهترین و بدترین اجزاء صورت خود را از لحاظ زیبایی بیابید.کدام اجزاء صورتتان را می خواهید بیشتر مشخص کنید: مثلا دهان، چشم، و یا گونه ها؟و کدام را می خواهید کمتر به نظر آید مثلا بینی، چروک ها و یا غبغب را؟ نگاهی دیگر به عکستان انداخته و فورم صورت خود را مشخص کنید.آیا کشیده است یا گرد و یا قلبی شکل.اگر شما گونه های برجسته ای داشتید که به علت شل شدن از فورم افتاده اند می توانید با ورزش دادن عضلات گونه، آنها را بالا بیاورید.
نگاهی به عکس هایی که در صفحات بعدی وجود دارند بیندازید تنها بعد از شش روز انجام دادن ورزش های صورت نتایج فوق العاده ای بدست آمده حالا تصور کنید که چه نتایجی بعد از یک ماه حاصل می شود.


روز اول: شیلا یک صورت گرفته داشت و وضعیت عضلانی آن مطلوب نبود. همانطور که ملاحضه می کنید فرو رفتگی زیر چشم، گونه های خوابیده همراه با لب بالایی باریک محسوس هستند. شیلا با آویزان شدن گوشه های دهانش قسمت پایینی صورتش دراز به نظر می رسد.لبه های بینی اش بزرگ و نمایان بوده و غبغب دارد.

روز ششم:چهره شیلا بسیار درخشان شده، فرو رفتگی زیر چشمش نا پدید گشته و گونه ه پر تر و بلندتر شده اند.لبه های بینی ظریف تر شده و اثری از غبغب وجود ندارد.حدود صورتش مشخص تر شده و سالم تر به نظر می رسد.


روز اول: گونه های دالی صاف بوده و در صورتش آثار غبغب ظاهر شده است. چشمان خسته اش همراه با لب بالایی باریک و آرواره نرم، قیافه کسل آوری به او داده است.

روز ششم: حدود عارض صورتش بیشتر مشخص شده، گونه هایش بر جسته تر گشته و فک جمع و جورتری پیدا کرده، لب بالایش بیشتر مشخص شده، برق چشمانش بیشتر گشته و صورتش زنده تر است.

روز اول: صورت جون به نظر کسل، خسته و عاری از حالت می باشد.او از داشتن کیسه های زیر چشم، گونه های صاف، لب بالایی ضعیف، غبغب و گردن گوشتالود رنج می برد.

روز ششم: کیسه های زیر چشم او ناپدید شده، حد لب بالایی مشخص گشته و فک جمع و جورتری پیدا کرده، در کل حالت صورت و چشمانش بسیار زنده تر است.

.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شریعتی ، مجتمع فراز ، طبقه پنجم ، واحد 502
تلفن : 36282727 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

ناشناس [ 1393-03-08 ]
به نظر من ورزش اگه تاثیر داشته باشه خیلی خیلی جزئیه.جالبه اینه ک این عکسا سری اول میمیکه صورتاشون عادیه ولی سری دوم همه عکسا آریش دارن و کمی لبخند دارن

سیما قنبری [ 1392-11-01 ]
سلام خسته نباشید با تشکر از راهنمایی های خوبتون ،دوس دارم برام مطالب رو ایمیل کنید چون نمیدونم چطوری از اینجا استفاده کنم

الهه [ 1392-07-24 ]
ضمن تشکر از سایت خوب و مفید شما ،اگر لطف کنید نام کتاب یا منابعی که بتواند ورزشهای صورت را به طور واضح تری آموزش دهد برای من ارسال کنید. با تشکر

تینا [ 1392-03-20 ]
با سلام .لطفا نحوه انجام این ورزشها رو هم اموزش بدهید. با تشکر.

رحیمه [ 1391-12-23 ]
با عرض سلام واحترام . میشه لطف کنید اسم کتاب ونویسنده این کتاب را که در مورد ورزش صورت نوشتید برام ارسال کنید . با تشکر

amin [ 1391-12-04 ]
salam sepas az inke varzesh sorato be ma moarefi kardi vali man in varzesharo nemidonam chetori bayad anjam bedam age mishe mano rahnamai konid mamnoon

arezoo esmaeilzadeh [ 1391-07-29 ]
به نام خدا با سلام و خسته نباشيد ، مي خواستم بخاطر صفحات ورزش صورت كه روي سايت قرار داده ايد تشكر كنم . من قبلا اين كتاب را دو بار تهيه كرده ام و متاسفانه آن را از دست داده ام و در حال حاضر نام دقيق كتاب و نام نويسنده را نمي دانم و مي خواستم بپرسم كه اين صفحاتي كه قرار داده ايد تمام صفحات مورد نياز ماست ؟ و درت اين كه حركتهاي ديگري هست كه بايد مورد استفاده قرار بگيرد لطفا براي من ارسال فرمايي

ارزو [ 1391-06-15 ]
خیلی ممنون از مطالب آموزندتون.میشه خواهش کنم اسم کتاب رو برام میل کنید؟

معصومه [ 1390-10-20 ]
به نام خدا با سلام و خسته نباشيد ، مي خواستم بخاطر صفحات ورزش صورت كه روي سايت قرار داده ايد تشكر كنم . من قبلا اين كتاب را دو بار تهيه كرده ام و متاسفانه آن را از دست داده ام و در حال حاضر نام دقيق كتاب و نام نويسنده را نمي دانم و مي خواستم بپرسم كه اين صفحاتي كه قرار داده ايد تمام صفحات مورد نياز ماست ؟ و درت اين كه حركتهاي ديگري هست كه بايد مورد استفاده قرار بگيرد لطفا براي من ارسال فرمايي . با تشكر

شهره [ 1389-09-30 ]
jaleb bood.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تست روانشناسی 2فهرست مطالبمعرفی کتابلوسیون لیمو ترشکرم لیمو ترشتست روانشناسی 3فهرست مطالبپاسخ به سوالات رژیم گیرنلوسیون مریم گلیکرم مرطوب کننده ختمیتست سلامت روحیفصل نهماخبار سلامتیلوسیون گل همیشه بهارکرم پرتقال با روغن هسته اتست شخصیت شناسی خوشبین هفصل نهمتندرستی و زیباییلوسیون پنیرککرم آفتابگردان با عسلجداول و توصيه‌هاي ضروریفصل چهارمتغذیه وسلامتیلوسیون خیارکرم تجدید کننده پوست رازجداول و توصیه های ضروریفصل چهارمدرباره مالوسیون طراوت بخش نعناعکرم جوان کننده هویججداول و توصیه های ضروریفصل چهاردهمصفحه اصلیلیست بیشترین درخواست ها کرم جوانه گندمجداول و توصیه های ضروریفصل هفتمسوالات پزشکیلطیفه های ریزه میزهکرم شب ضد چروکحکایتفصل هفتمپیامهای کاربرانمقدمهکرم ضد افتادگی پوست آنانخلاصه ای درباره چاقی و اضفصل هشتمسایتهای دیگرمقدمهپلوهاخوراک هافصل هشتممحاسبه وزن ایده آلمقدمهپلوهاخورش هافصل یازدهمآشنایی با مطبمقدمهآنچه باید در مورد لاغری بداستان های جالبفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروانشناسی رنگ چشم های خوفصل پنجممقدمهآیا می دانید کهروش نوین ماساژ صورتفصل اولمقدمهآگاهی های لازم در مورد صوروش های جذب دیگرانفصل اولماسک موز با شیرین بیانافسردگی زمستانی چیست ؟روش تثبیت وزنفصل اولماسک ژله ای ختمیانرژی دهنده صورترژيم غذایی سلامتی و تناسفصل دهمماسک تقویت کننده لیمو ترایا می دانید؟رژیم های غذاییفصل دهمماسک تقویت کننده غنچه گل بالا بردن پیشانیزمین و انسانفصل دومماسک سیب با شیربخش های سایتزندگینامه 1فصل دومماسک شفا بخش با ترشکبرنامه 15 روزه برای افزایزندگینامه 2فصل دومماسک شفاف کننده مریم گلیبرای14 روزه برای کاهش وزن سوپ هافصل دومماسک عسل با تمشکبزرگ کردن گونه هاسالاد هافصل دومنمونه ای از رژیم غذایی سلتـاثـيـر تـغـذيـه بـر تـساندویچ هافصل دوازدهمچهار نکته برای جلوگيری اتهیه کتابسایر غذاهافصل سومچگونه لاغری را درمان كنيتونیک آب پرتقالDVD آموزش درمان چاقیشيوه صحیح غذا خوردنفصل سومچگونه مي توان پس از درمانتونیک بهفهرست مطالبشگردهای آشپزی رژیمیفصل سومچگونه در ورزش ها موفق باشتونیک رازک جهت رفع افتادفهرست مطالبعوامل موثر در لاغريفصل سیزدهمنظرات رژیم گیرندگانتوضیحی کوتاه درباره آشپزفهرست مطالبمقا لات دکتر بهمن محمدیفصل ششمورزش شماره 1تست اضطرابفهرست مطالبمقالاتفصل ششمورزش صورت چه هست؟تست تعیین میزان جذابیت زفهرست مطالبمطالب خواندنیقوی کردن پلک پایینی چشموزن ايده آل چيست ؟تست روانشناسی